Dr. Psikolog & Aile Terapisti Mehmet KILIÇ

   Psk. Dr. Mehmet KILIÇ, Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmasının ardından, Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Bölümü'nde Tezli Yüksek Lisans, Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Madde Bağımlılığı Bölümü'nde Doktora eğitimini tamamlamıştır. Bunun yanı sıra Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bulunan Aarhus Üniversitesine bağlı Denmark Pedagogy Institute Master Programında bir dönem süreyle pedagoji eğitimi almıştır.

2006 yılında Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında mesleğe başlayan Psk. Dr. Mehmet KILIÇ, 2008 yılında Adalet Bakanlığına Bağlı olarak aile ve çocuk mahkemelerinde dört yıl uzman olarak boşanan çiftler ve çocukları ile çalışmış, Denetimli Serbestlik İzmir İl Müdürlüğü'nde bağımlılık sorunu yaşayan bireylere psikolojik destek hizmeti sağlamış, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde üç yıl öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Psk. Dr. Mehmet KILIÇ 2012 yılından beri kurucusu olduğu Değişim Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde uzman psikolog olarak, bireysel, çift ve grupla psikolojik destek hizmeti vermeye devam etmektedir.

Psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra, İzmir'de psikolog ve psikolojik danışmanlara yönelik eğitim ve süpervizörlük çalışmalarını sürdürmektedir. Halen İzmir Demokrasi Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programında eğitmen ve süpervizör olarak yer almaktadır. Mehmet KILIÇ dönem dönem farklı yerel ve ulusal gazetelerde yazılar yazmakta, radyo ve televizyon programlarına katılmaktadır. Üç yıl süreyle TRT1 Radyo’da Duygudan Düşünceye Programı’na düzenli konuk olmuştur.

Mehmet Kılıç'ın Yakın İlişkiler & Psikoterapi Odasından Öyküler isimli kitabı 2017 yılında Duvar Yayınları'ndan yayımlanmıştır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


ÇALIŞMA ALANLARI
Bireysel Danışmanlık
Çift Danışmanlığı
Aile Terapisi
Grup Terapisi
Mutsuzluk/Yaşam doyumu
Fobiler
Kaygı/Endişe Sorunları
Bağımlılık Sorunları -alkol, madde, seks, kumar, ilişki-
Cinsel Sorunlar
Kişilerarası Sorunlar
Aldatma
Boşanma
Sağlıklı Karar Alma
EMDR
Özgüven Sorunları
Sosyal Kaygı (topluluk önünde konuşamama)
Stres Yönetimi
Öfke Kontrolü
Kişilik Sorunları
İletişim Sorunları
Yas Kayıp Sorunları
Travma ve Krizler

Mehmet KILIÇ'ın kişisel web sitesine ve detaylı özgeçmişine 
buradan ulaşabilirsiniz.