En İyi Psikoloğu Aramak ya da Kendiniz İçin Doğru Psikoloğu Seçmek

Yaşam içerisinde çoğu zaman temas etmek istediğimiz ya da hizmet satın almak istediğimiz her alanda mümkün olduğunca en iyisine sahip olmak isteriz. Bir şeyin en iyisi kişiden kişiye değişmektedir. İzmir'in en iyi aşçısı olmak, İzmir'in en iyi kuaförü olmak ya da İzmir'in en iyi doktoru olmak bu kişilerin sundukları hizmetlerin, herkes tarafından beğeniliyor olmasını ya da memnun kalınıyor olmasını beraberinde getirmemektedir.

Benzer bir şey psikoloji ve psikoterapi içinde geçerlidir. En iyi psikolog olmak ,İzmir'in en iyi psikoloğu olmak ya da Türkiye'nin en iyi psikoloğu olmak herkese yardımcı olabilmeyi beraberinde getirememektedir.

Psikolojik danışmanlık konusunda hizmet alabilmenin en iyi yolu kendinize uygun bir danışman bulmaktır. Yani sizin için,İzmir'in en iyi psikoloğu kimdir? sorusuna verilebilecek tek bir cevap asla yoktur.

İyi bir danışman - terapist seçmek birazda iyi bir dost bulmaya benzer. Herkes için iyi dostta bulunması gereken şeyler değişir. Benzer bir şey psikolojik danışmanlık süreci içinde geçerlidir. Sizin kişiliğinize ve yaşadığınız sıkıntılara uyum sağlayabilecek bir uzman bulmanız çok daha hızlı yol katedebileceğinizi de beraberinde getirecektir. Bunun yanı sıra bir danışmanda - terapistte olması gereken bir çok önemli özellik söz konusudur. Bunların bazılarının, samimiyet, içtenlik, tecrübeli ve bilgi birikimlilik gibi olmazsa olmaz özellikler olması gerekmektedir.

Özetle İzmir'in en iyi psikoloğu kimdir? diye düşünmek yerine, varsa daha önce böylesi süreçlerden geçmiş dostlarınız, onları dinleyin biraz. Ya da iyi bir araştırma yapıp, sonrasında biraz da hayatta yapmamız gerektiği gibi yapın; şansa bırakın. Bir kaç seans içinde az da olsa kendinizi orada iyi hissediyorsanız şans vermeye devam edin. Ancak olmuyorsa da başka bir uzmanla görüşmeyi denemenizin yararlı olacağına aklınızdan çıkarmayın.

İzmir'de psikolog ararken; başvurduğunuz uzman psikoloğun akademik eğitim seviyesine, almış olduğu ek mesleki eğitimlere ve meslekte ki tecrübesine bakmanızında çok yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

Kendiniz için doğru uzman psikoloğu bulmak için İzmir psikolog ya da İzmir'de ki psikologlar  kavramlarını araştırmak yerine bu linkden kendinize uygun olan psikoloğu nasıl bulabileceğiniz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.