İzmir psikolog ücretleri, fiyatları ve çalışma şekli

Psikolojik danışma merkezimizdeki hizmet şeklimiz;

İzmir Karşıyaka’da bulunan Psikolojik Danışmanlık Merkezimizde bireysel, aile, çift, çocuk, ergenlik ve cinsel sorunlarda uzman psikolog ve aile danışmanlarından oluşan kadromuzla sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Kurumumuzda sunduğumuz bu psikolojik danışma hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Uzmanlarımızın yaşadıkları yoğunluktan kaynaklı bir sonra ki seansa engel olmamak açısından tüm danışanlarımızdan randevularına saatinde gelmelerini rica ediyoruz. Herhangi bir neden belirtmeden üst üste randevusunu iki kez iptal eden danışanlarımıza kurum prensibimiz gereği tekrar randevu oluşturmuyoruz.


Seans Ücretleri Ne Kadardır ve Her Seans Ücret Ödemesi Yapmak Gerekiyor Mu?

Merkezimizde uygulanan ücret politikasında T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın taban ve tavan ücreti baz alınmaktadır. Psikolojik danışma süreci içerisinde yapılan her seansta aynı süre ayrıldığı için her seans ücretlendirilir. Seans ücretleriyle ilgili bilgi almak için lütfen 0232 421 57 57 no lu iletişim numaramızdan iletişim kurunuz.

Seanslar Ne Kadar Sürmektedir?

Bireysel görüşmeler yaklaşık 45-50 dakika , çift ve aile görüşmeleri yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Başvuran bir çok danışanımız terapi sürecinin ne kadar süreceğini merak etmektedir. Başvuran danışanlarımızın seans-terapi sürecinin ne kadar devam edeceği; danışanın yaşadığı soruna, sorunun şiddetine, danışanın ilerleme hızına göre değişmektedir. Basit bir benzetmeyle 10 kg fazlası olan iki kişinin fazla kiloyu verme süresi nasıl farklıysa, terapinin süresi de benzer şekilde faklılık göstermektedir. Yani herkesin bir yürüme hızı vardır. Terrapist ne danışandan hızlı yürür ne de danışandan yavaş. Terapistin yaptığı şey danışana eşlik etmek olduğundan ne zaman ve ne kadar süreceğine danışan karar vermiş olur.

Benzer şekilde seans sıklığı danışana ve soruna bağlı olarak ortalama on ile onbeş gün aralarla olabilmekte, danışan sorunlarını çözmeye başladıkça seans aralıkları da uzamaktadır. Psikolojik danışma sürecinizi istediğiniz zaman sonlandırabilir ya da ara verebilirsiniz. Seansı bırakmanın herhangi bir maddi ya da manevi yaptırımı bulunmamaktadır. Yaşanan bazı sorunlar 2-3 seansta çözülebileceği gibi bazı şeyler içinse daha fazla zaman, çaba, emek ve uğraş gerekmektedir.

Kurumumuzda ki Ücret Ödeme Şekli Nasıl Yapılmaktadır ?

Merkezimizde ödemeleriniz sizin isteğinize bağlı olarak nakit ya da kredi kartı ile yapılabilmektedir.

İzmir’de psikolog ya da İzmir’de aile danışmanı ararken deneyimli ve uzman kadromuzla her zaman yanınızdayız. Hakkımızda bölümünden destek alabileceğiniz ekibimizi tanıyabilirsiniz.