Yoğunlaştırılmış Cinsel Terapi Eğitimi İzmir


YOĞUNAŞTIRILMIŞ CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

Cinsel Terapi Eğitimi; psikoloji, aile danışmanlığı ve tıp alanlarında hizmet veren ruh sağlığı profesyonelleri ve ilgili alanların son sınıf öğrencilerine cinsel terapi uygulama becerisi kazandırmayı hedeflemektedir. 2 tam gün sürecek olan eğitimin ardından talep doğrultusunda süpervizyon eğitimi açılacaktır.

HEDEF
Cinsel sorun yaşayan birey ve çiftlerden öykü alma, cinsel işlev bozukluklarını tanılama, cinsel terapide formülasyon, cinsel terapi uygulaması becerilerinin nasıl uygulanacağına dair teorik bilgi verme, vaka örnekleri ve rol-play çalışmaları uygulama yapabilme becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir.


EĞİTİMİN İÇERİĞİ
Cinsel terapi nedir?

Cinsel terapist olmak
Cinsel terapinin ilkeleri
Cinsel terapide etik kurallar
Cinsel terapide temel psikoterapotik beceriler
Romantik ilişkiler ve evlilik de cinsellik
Anemnez (öykü) alma
Sağlıklı cinsel işlev ve cinsel işlev döngüsü

Cinsel anatomi

Cinsel mitler
Kadın ve erkeklerde cinsel işlev bozuklukları
Vajinismus nedenleri ve tedavisi

Erken boşalma nedenleri ve tedavisi

Cinsel isteksizlik nedenleri ve tedavisi

Ereksiyon problemleri ve tedavisi

Geç boşalma nedenleri ve tedavisi
Bilişsel Davranışçı Terapinin Müdahaleleri

İmajinatif yöntemlerin cinsel işlev bozukluklarında kullanımı

EMDR’nin cinsel işlev bozukluklarında kullanımı
Rol-play çalışmaları

Katılım şartları; Psikoloji, PDR, Psikiyatrist, Hekim ve SHU bölümleri mezunları ve ilgili bölümlerin 3. 4. sınıf öğrencilerinin yanı sıra aile danışmanlığı sertifikasına sahip meslek elemanları ve aile danışmanları.

Eğitimin tarihi ve yeri;  Değişim Psikoloji  


Eğitim süresi; 16 saat

Eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.


Kontenjan; 20

EĞİTİMCİ

Mehmet KILIÇ

Uzm.Psikolog & Aile Danışmanı

Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ, Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Bölümü'nde Tezli Yüksek Lisans yapmış, halen Ege Üniversitesi'nde Doktora eğitimine devam etmektedir. Bunun yanı sıra Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Aarhus Üniversitesine bağlı Denmark Pedagogy Institute Master Programında pedagoji eğitimi almıştır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuk ve aileleri ile çalışan Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ, Adalet Bakanlığına Bağlı olarak aile ve çocuk mahkemelerinde 5 yıl uzman olarak boşanan çiftler ve çocukları ile çalışmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde 3 yıl yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermiş ve halen kurucusu olduğu Değişim Psikoloji Danışma ve Eğitim Merkezi'nde uzman psikolog olarak birey ve çiftlere İzmir'de psikolojik destek hizmeti vermeye devam etmektedir.

Psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra, İzmir'de psikolog ve psikolojik danışmanlara yönelik eğitim ve süpervizörlük çalışmalarını sürdürmekte, çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde yazılar yazmaktadır ve televizyon programlarına katılmaktadır. İzmir'de bulunan bir çok üniversitede eğitmen ve süpervizör olarak ders ve eğitimler vermektedir. 
buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Haber-Duyurular :

» Psikodrama Kişisel Gelişim Grup Çalışması
» İzmir Travma ve Yas Eğitimi
» Bilişsel Davranışçı Terapi Temelli Motivasyonel Görüşme Eğitimi
» 'Yakın İlişkiler & Psikoterapi Odasından Öyküler' kitabı tüm kitapçılarda